Stawka większa niż budowa

Co roku na polskich budowach dochodzi do około 120 śmiertelnych wypadków, co oznacza, że co 3 dni ginie człowiek. Najczęściej dochodzi do upadków z wysokości, uderzeń spadającym przedmiotem lub przygnieceń. Do grupy najniebezpieczniejszych zajęć należą prace na dachach, rusztowaniach, a także w głębokich wykopach. Przyczyną są zwykle brak kwalifikacji pracowników budowlanych, nieprzestrzeganie zasad bhp oraz niedoskonały system zabezpieczeń. Co druga ofiara śmiertelna na budowie to pracownik ze stażem pracy nieprzekraczającym trzech miesięcy.

26 sierpnia 2010 roku z inicjatywy Przewodniczącego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Głównego Inspektora Pracy największe firmy budowlane w Polsce podpisały Porozumienie dla Bezpieczeństwa w Budownictwie, którego celem jest całkowita eliminacja wypadków na budowach.Do grupy największych Generalnych Wykonawców należą: Bilfinger Infrastructure, Budimex, Hochtief, Mostostal Warszawa, Mota-Engil, Polimex-Mostostal, Skanska oraz Warbud. W ramach Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie jego członkowie realizują szereg projektów wprowadzających rozwiązania systemowe w dziedzinie bhp, m.in.: wspólne wzory dokumentów, model potwierdzania kwalifikacji zawodowych pracowników budowlanych i szkolenia okresowe bhp dedykowane dla branży budowlanej. W ramach Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie zostały opracowane specjalne szkolenia okresowe bhp. Szkolenia okresowe dla pracowników będą prowadzone w oparciu o wspólne programy i prezentacje. Według ustaleń każdy pracownik produkcyjny odbywa szkolenie raz w roku, natomiast pracownik nadzoru raz na 3 lata.

Firma Team Prevent Poland Sp. z o.o. została partnerem
w projekcie organizacji szkoleń okresowych bhp dla pracowników Sygnatariuszy Porozumienia i ich podwykonawców. Niezmiernie cieszy nas fakt, że możemy uczestniczyć w tak pionierskim projekcie i współbudować kulturę bezpieczeństwa na budowach. Nasi trenerzy to najwyższej klasy profesjonaliści, wykorzystujący najlepsze metody warsztatowe. Dokładamy wszelkich starań, aby szkolenia przez nas organizowane były jak najbardziej efektywne
i ciekawe, dlatego też nieustannie, z wielkim zaangażowaniem pracujemy nad udoskonalaniem umiejętności zatrudnianych przez nas ekspertów. Wierzymy, że łącząc wysiłki wraz z Generalnymi Wykonawcami uda się nam poprawić bezpieczeństwo na budowach.

Więcej informacji tutaj
Share on facebook
Udostępnij na Facebooku
Share on linkedin
Udostępnij w LinkedIn